Kažkada pamačiau tokius marškinėlius su užrašu: “Plaukti, važiuoti dviračiu, bėgti, valgyti, miegoti. Pakartoti”. Tai puikiai atspindėjo tą gyvenimo etapą, kuriame gyvenau daugelį metų. Treniruojantis 3-6 valandas per dieną niekam kitam paprasčiausiai nelikdavo laiko. Kartais toks atsiribojimas ir savidisciplina sukeldavo apmąstymų, ar tikrai renkuosi tinkamą kelią. Tai, kas kitiems būdavo įprasta, man - ne visada priimtina. Prieš bet kokią naują veiklą ar susitikimą su žmogumi, rimtai apsvarstydavau - ar man to reikia? "Ar tai nebus brangaus laiko švaistymas, kurį galėčiau skirti poilsiui ar laiko praleidimui su išties brangiais žmonėmis?”, - tokie ir panašūs klausimai imdavo suktis mano galvoje. Kai baigdavosi varžybų sezonas ir atleisdavau vadžias bei leisdavau sau daugiau, labai greitai pastebėdavau, kad mano protas praranda ramybę ir aiškumą. Daugybėje pasirinkimo galimybių įsivyraudavo sumaištis, o pojūčiuose apsigyvendavo jo Didenybė Nerimas. Ilgainiui, pradėdavau ilgėtis struktūruotos ir aiškios rutinos, kurioje būtų mažiau pasirinkimo galimybių veiklose ir sprendimuose. Todėl kai vėl grįždavau į įprastą dienos ritmą, mano protas išsilaisvindavo nuo daugybės bereikalingų minčių, o kūnas tiksliai žinodavo, ką turi daryti. Tai būdavo laisvė.
2020 m. gruodžio 5 d., šeštadienis
Mažiau pasirinkimo galimybių
2020 m. lapkričio 15 d., sekmadienis
Tobulas netobulumas
Varžybose viską galima suplanuoti iki smulkmenų - tempą, mitybos planą, idealiai paruošti techniką ir varžyboms skirtą aprangą, bet vis tiek nutiks tai, kas nuo mūsų nepriklauso. Prisimenu vieną išvyką į Čekiją, kur su draugu dalyvavome pusės Ironman triatlono nuotolyje (1,9-90-21 km). Į varžybų miestelį atvykom vėlai, pavargę ir išalkę. Visos kelionės metu mitome tik sausu daviniu ir atvykus į vietą tikėjomės gauti skanaus ir maistingo maisto, kuris buvo būtinas prieš rytojaus startą. Tačiau atvykome vėlai, visos kavinės ir restoranai jau nebedirbo. Kuo ilgiau ieškojome tinkamos vietos pavalgyti, tuo labiau slinko laikas, kuris buvo toks svarbus poilsiui. Pradėjome erzintis. Galiausiai, netekę vilties grįžome į viešbutį, kur mums geriausia, ką galėjo pasiūlyti, tai buvo šaldytos picos. Nebuvo kito pasirinkimo: arba valgyti tai, kas yra, arba nueiti miegoti gurgiančiais pilvais. Pirmoji blogybė atrodė geresnė. Kol paniurusiais veidais laukėme valgio, kažkas manyje “persijungė”. Tas kažkas buvo - priėmimas. Priėmiau tą netobulą situaciją su pašildyta pica. Ir tuo metu - įtampa manyje atslūgo, pradėjome netgi juokauti ir dalintis kelionės įspūdžiais. Gal todėl, kai ryte nuėjęs pusryčiauti ir pamatęs, kad viešbutis siūlo tik du patiekalus: rūkytas dešreles ir virtus kiaušinius (kas nėra pats tinkamiausias maistas prieš daug ištvermės reikalaujančias varžybas), visiškai dėl to nebesierzinau. Beje, pačiose varžybose irgi ne viskas vyko sklandžiai, bet finišą pasiekiau. Jei gerai pamenu, finišavau per 4 val 42 min, įskaitant ir 5 min baudą, kurią man skyrė teisėjas už, neva, pažeistas taisykles. Bet apie tai jau kita istorija.
Tobulybė tėra tik iliuzija, kurios neįmanoma pasiekti. Bandydami siekti perfekcionistinio scenarijaus, mes tampame pasmerkti pralaimėjimui, nes vis tiek bus kažkas, kas yra netobula. Tai lyg kova su Don Kichoto vėjo malūnais - išeikvojanti labai daug bereikalingų jėgų ir vis tiek neduodanti norimo rezultato. Netobulumo moko pati gamta, kurios formos ir spalvos yra labai kontrastingos, bet būdama netobula, ji vis tiek yra nuostabi. Kai priimame netobulą būtį ir sumažiname savo lūkesčius, tada nebėra būtina, kad viskas aplinkui būtų tobula. Tik tada galime atleisti gniaužtus ir tapti gyvenimo tėkmės dalimi, o paprasti laimę nešantys dalykai tampa paprastai akivaizdūs.
2020 m. spalio 27 d., antradienis
Nesipriešinti skausmui
Reikia pripažinti, kad sportuodamas sąmoningai pasirinkdavau ne tik tam tikrą malonumą, bet ir tam tikrą skausmą bei fizinį diskomfortą. Varžybų metu, siekiant rezultato, organizmo apkrovos padidėja iki maksimumo, kuo ilgesnė distancija, tuo laikas, kurį praleisdavau skausme, taip pat pailgėdavo. Nors šį skausmą pasirinkdavau pats, tačiau norėdamas jį ištverti, turėdavau dvi galimybės: pasitraukti arba išbūti. Pasitraukti būtų lengviausia, bet norint išbūti, reikėdavo rasti tam būdų. Kažkuri asmenybės dalis, primenanti biblinį žaltį, tuo metu šaukdavo: “Kokiems galams taip save kankini?! Sustok ir tavo kančios bus baigtos!”. Tačiau žinodavau, kad pasidavus šiems gundymams, tai būtų tolygu paminti savo valią. Kai pradėdavau priimti, kad šis skausmas yra neatsiejama proceso dalis, tapdavo lengviau, vidinis minčių dialogas nurimdavo, nes suprasdavau, kad tai yra sąmoningas mano pasirinkimas būti ten, kur esu. Niekas manęs neversdavo to daryti, tik aš pats. Tada tai tapdavo tik skausmu, bet ne kančia.
2020 m. liepos 14 d., antradienis
Organiškoje prigimtyje slypinti ramybė
![]() |
Nuotr. iš interneto |
2020 m. gegužės 17 d., sekmadienis
Ne minios balsai
2020 m. balandžio 5 d., sekmadienis
Prisijaukinti baimę
2020 m. vasario 8 d., šeštadienis
Identiteto paieškos
2020 m. sausio 26 d., sekmadienis
Mikrodalelė Visatos sistemoje
![]() |
123rf iliustr. |